Klasa 7B  w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich”

Klasa 7B w I pierwszym półroczu 2023/2024 wzięła udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
W ramach tej akcji uczniowie wzięli udział w konkursie „Projekt: klimat!”, który polegał na nagraniu krótkiego filmu o zmianach klimatu w okolicy oraz sposobach im przeciwdziałania.

Grupa uczniów pod kierunkiem mgr Grzegorza Hrymaka wyreżyserowała, nakręciła i zmontowała film pt. „Jak dbać o naszą planetę”. Jego twórcami byli: Jagoda Antochów, Maja Mielniczek, Karol Grzywacz, Oskar Krajewski, Szymon Śliwa, Marcelina Chrobak, Maja Ciępka.

Powstanie utworu poprzedziły dwie lekcje geografii o zmianach klimatycznych oraz możliwościach wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze. Uczniowie wiedzę i inspiracje do filmu zdobywali czytając komiks, który powstał specjalnie na potrzeby projektu, a także rozwiązując zadania w broszurach edukacyjnych.

Data publikacji: 22-01-2024 23:17 Data modyfikacji: 22-01-2024 19:55